7 komentarzy

 1. Jan
  10 grudnia 2018 @ 06:15

  Artykuł wydaje się mało poważny lecz traktuje o poważanych sprawach! Skoro już tak szczegółowo i dogłębnie poruszono problem kupy to jednak parę poglądowych zdjęć by się jednak przydało! Więc, że nie były bu one estetyczne, ale znakomicie by uzupełniły tekst!

  Reply

 2. Jaro
  10 grudnia 2018 @ 08:19

  Super artykuł, ale “Picie około ośmiu uncji wody co kilka godzin zapobiegnie odwodnieniu” no proszę, kto w Polsce używa uncji dla wody?

  Reply

 3. Agnieszka
  10 grudnia 2018 @ 08:39

  Mi raz na jakiś czas zdarza się kupa, która mocno śmierdzi kwasem, ale to nieczęsto, jednak nieraz się zastanawiałam skąd się to bierze.

  Reply

 4. niro
  10 grudnia 2018 @ 14:11

  Dodam jeszcze że idealnie uformowana kupka nie wymaga konieczności podcierania dupki. Dobrze funkcjonujący układ trawienny tak przetwarza pożywienie, że w kale nie ma substancji mazistych ( zwykle są to resztki niestrawionych tłuszczów ) oraz wody ( która jest wchłaniana w jelicie grubym ) , które to składniki ” brudzą ” papier.

  Reply

 5. Jan
  10 grudnia 2018 @ 18:50

  cyt: “Mówiąc najprościej, kupa jest naturalnym sposobem na pozbycie się resztek odpadów i toksyn, których nie potrzebujemy, gdy wchłoniemy wszystkie użyteczne składniki odżywcze, spożywane wraz z pożywieniem.” – chyba nie końca prawda… tzn prawda, ale także resztki, których organizm nie był wstanie strawić jak np. kawałki orzechów czy ciała stałe (np. połkniętą kulkę szklaną).

  Reply

 6. paproch4
  11 stycznia 2019 @ 09:16

  ani słowa o utrzymywaniu się (lub nie) kału na wodzie, a to też przecież wazny czynnik świadczący o “zdrowej” (lub nie) kupie

  Reply

 7. Angela
  3 kwietnia 2019 @ 01:00

  Bardzo przydatny artykuł. Krótko, treściwie i na temat ? Więcej takich artykułów poproszę ? Pozdrawiam.

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *